KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 13272324
nr 1327 2324
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Tuschteckning, "Bondgården". Signerad. Motivet: 8x13 cm
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utrop:
300 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:10:35
Björn Jonson
Läs mer om Björn Jonson